Zakończyłeś pisanie książki i teraz pora na ten ważny moment – jej wydanie. To tez ważne, ponieważ lektura przeważnie sprzedaje się po okładce. Na start zdecyduj jaką okładkę wybrać. Oprawa twarda książek czy książki w miękkiej oprawie?

A ma możliwość zeszytowa, klejona, szyto-klejona? Również dobór formatu, jaki pasuję do tematu i charakteru tematu lektury jest ważny. W dalszej kolejności zdecyduj jaki rodzaj papieru wnętrza a oprócz tego oprawy. Powinno się odnaleźć wspaniałą, drukarnie książek, jaka specjalizuje się nie tylko w druku cyfrowym, niemniej jednak też z własnym intraligatorskim zapleczem. Tania drukarnia książek to rozwiązanie jak najmocniej oszczędnie i specjalistyczne. Jeśli drukarnia cyfrowa korzysta z najnowszych maszyn, produkt ostateczny w postaci książki wydrukowanej cyfrowo nie powinien się jakościowo w ogóle niczym różnić od książek drukowanych w offsecie. Dbając o druk książek cyfrowy a offsetowy to różnica polega wyłącznie na tym, iż druk cyfrowy opiera się na zastosowaniu tonera, a druk offsetowy tempery.
Początkowo bez zbytnich kosztów zlecić warto wydruk oraz obrzeże 1-ego numeru książki. Taki okaz stanowi dla nas próbną wersją, da wam rzeczywista zarys książki, zanim dotrze ona do sporej ilości rąk czytelników. Pozwoli również na wychwycenie i wyeliminowanie ewentualnych błędów lub wręcz pełną modyfikację myśli okładki. W momencie gdy posiadamy już te pewność jak ma wyglądać książka czas na wydruk – dobrze na początek tez wydajnie niskonakładowy dla ludzi, które podejmą się zrecenzowania. Jeżeli książka będzie posiadaćciekawość w gronie czytelników to w każdej chwili jest możliwość zamówić dodruk w pożądanej ilości egzemplarzy.