Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, a tym bardziej z okazji Świąt. Nie ważne czy to jest od rodziny, dobrych przyjaciół, firmy. Przyjemnie jest być obdarowanym. Idąc na zakupy, lub zamawiając produkty przez internet, niektóre firmy dają dodatkowo swoim klientom gratisy, żeby zachęcić ich do ponownych zakupów np. może to być bon lub rabat, do tego kartka z okazji świąt z nazwą danego sklepu. Upominki świąteczne dla klientów są różne, najczęściej to: breloczki, zniżki, długopisy, kubki, kalendarze, smycze na klucze, próbki nowości, notatniki. To zależy od branży, możliwości jest bardzo dużo. Z pewnością jest miło, otrzymać taki upominek, zachęca to do ponownego zawitania do danej placówki firmy bądź stronki internetowej. Prezenty dla pracowników, pomagają firmom w zdobywaniu nowych klientów.

Zwiększa to sprzedaż i zainteresowanie. Patrząc na długopis z logo sklepu, pamiętamy o nim oraz wracamy, bo mimo, iż drobiazg, jednak otrzymaliśmy tą rzecz całkowicie za darmo. Zatem warto zainwestować w różne drobiazgi i dawać je kupującym. Upominki dla firm na święta, mogą to być kosze z owocami lub słodyczami, plannery, plakaty, można zamówić takie rzeczy z logo danej firmy. Zdarza się, że producenci wysyłają różne prezenty, do firm z którymi nawiązali współpracę.
Dawanie drobiazgów swoim klientom, to dobry sposób, by zainteresować więcej ludzi. To nie są drogie rzeczy, dlatego powinno się w nie zainwestować.Odnalezienie gadżetów reklamowych jest niezwykle proste, wystarczy, że wpiszemy w Google i już mamy moc ofert, pomysłów.