Koszulki oraz odzież personalizowana to ostatnimi czasy niezwykle słynne gadżety, jak również spersonalizowane a także dopasowane podarunki lub upominki. Jak stworzyć tego typu produkty? Czym one się wyróżniają? Na czym polega projektowanie koszulek personalizowanych?

Dużą zaletą koszulki z własnym nadrukiem jest to, że mamy możliwość dopracowania wszelkich najmniejszych elementów. Autor szablonu ma możliwość też wykorzystać mnóstwo szczegółów tyczących pewnej sytuacji lub jednostki, jak też przygotować reklamę czy ofertę firmy.
Koszulki z swoim nadrukiem to produkty niezmiernie trwałe, opracowane z profesjonalnej materiału. Naniesiony nadruk jest wodoodporny, bardzo przyjemny w dotyku, nie zawiera substancji toksycznych, jak i nie jest podatny na zniszczenia w trakcie prania. Ubrania z nadrukiem nie powodują żadnych alergii, a kolor na koszulce pozostaje wciąż intensywny oraz żywy.
Koszulki na zamówienie przygotowywane są za pomocą sporej ilości metod oraz technik. Właściwie każdy projekt dostosowany jest do wymagań oraz oczekiwań nabywcy. Wśród najmocniej znanych technik do tworzenia tego rodzaju projektów można zaliczyć:
– technika cyfrowa,
– nadruk folią flex – wgrzewanie wyciętego projektu w materiał, z użyciem bardzo wysokiej temperatury i specjalnych żelazek.
– sublimacja – wnikanie w materiał profesjonalnego atramentu pod wpływem stosownej, bardzo wysokiej temperatury. Odzież wykonywana tego typu techniką musi być w białym, jasnym kolorze zrobiona z poliestru.
– metoda premium flock – zadrukowanie odpowiedniej folii, która następnie  umieszczona jest na koszulce.
– druk bezpośrednio na tkaninie – DTG – znakowanie za pomocą innowacyjnej drukarki do tkanin, wykonującej projekty dokładne, stabilne a oprócz tego szatę graficzną wysokiej jakości.
– sitodruk – drukowanie za pomocą uprzednio przygotowanej matrycy. Projekty wykonywane hurtowo.
– haft komputerowy – nadruk na koszulce wykonany za pomocą odpowiednio przygotowanych maszyn a także dobranych do wykonania zdobienia nici. Grafika jest wszywana w tkaninę ubrania.
W jaki sposób dopasować właściwą technikę nadruku?
Aby grafika była stosownie umieszczona na tkaninie należy uwzględnić wiele niebagatelnych czynników. Wśród najistotniejszych należy wymienić: cel a także użycie koszulki, liczbę wykonywanych projektów, kształt i wielkość szaty graficznej, okoliczności zastosowania takiej odzieży, prywatne wymogi nabywcy.
Wykonanie koszulki na zamówienie to ówcześnie działania powszechne, którego wykonanie nie zajmuje mnóstwo czasu. Niektóre projekty możliwe są do wykonania od ręki, z kolei inne potrzebują kilku dni.  Szablon oraz grafika umieszczana na ubraniach oczywiście może być prywatnym projektem odbiorcy, jak również wzorem przygotowanym przez dana korporację albo zakład produkcyjny.
Cena takiej koszulki uzależniona jest głównie od tkaniny z jakiej opracowana ona jest, wybranej metody nanoszenia grafiki, rozmiaru i złożoności projektu, jak również osobistych uwarunkowań danej firmy.