Dopasowanie właściwego podłoża jest niesamowicie istotne. Wpływ na to ma bezpieczeństwo a ponadto dobranie odpowiedniego materiału. Istotnym jest też wykonanie analizy w miejscu w jakim transformacja podłoża jest wymagana. To oczywiste, że inne podłoże zrobimy na zewnątrz, a jeszcze inne do środka pomieszczeń. Co więcej, powinno się ustalić co albo kto będzie po tym podłożu stąpał, w celu wyboru stosownego materiału. Przykładem jest dobór odpowiedniego podłoża po którym będą stąpać zwierzęta gospodarskie.

Przestrzeń w jakiej zwierzęta hodowlane będą musi być stosownie przemyślana, aby poczuły się w niej bardzo dobrze. Bardzo duże zwierzęta mogą być narażone na różne urazy układu ruchu, a więc swoich kończyn, na skutek niewłaściwych warunków w pomieszczeniach w których są trzymane. W celu zagwarantowania adekwatnych warunków mamy możliwość zdecydować się na ruszta betonowe, które gwarantują bezpieczny sposób poruszania się zwierząt. Ruszta betonowe posiadają plusy tj. szczeliny jakie pomagają w zachowaniu porządku a ponadto właściwej higieny w miejscu przebywania zwierząt. Co więcej, owe szczeliny nie są bardzo duże, zatem nie ma ryzyka, że zwierzę w tą szczelinę wpadnie i się zaklinuje. Ważnym elementem jest fakt, że rozmiar szczelin jest możliwość wybrać, co pozwala na zagwarantowanie odpowiednich warunków dla konkretnych zwierząt.

Następną wielką zaletą jest wykonanie rusztu, które jest solidne. W przeciwnym razie doszłoby do zniszczenia podłoża pod wpływem masy zwierząt gospodarskich. Z tej przyczyny dobór materiału z jakiego ruszta są zrobione jest tak istotny.