Zazwyczaj mówimy, iż nasz usmiech jest najważniejszą wizytówką człowieka. Każdy z nas od dziecka marzy o pięknych, zdrowych a także prościutkich zębach. Chodzimy na wizyty do stomatologa, kontrolujemy systematycznie stan naszych zębów. Czasem rutynowa wizyta w gabinecie dentystycznym to za mało ażeby nasz uśmiech prezentował się tak jak należy. Wszelkiego typu wady zgryzu, wszystkie wady szczękowo-twarzowe oraz dodatkowo nieprawidłowości związane z zębami – z takimi problemami powinno udać się do lekarza-ortodonty.

Ortodoncja zajmuje się przede wszystkim korekcją rozmaitych wad, diagnostyką i wdrożeniem leczenia. Konsultacje organizowane są w każdym wieku pacjenta sugerując się aspektem zdrowotnym i estetycznym.Jednym z znanych środków ortodontycznych są klamerki na zęby. Możemy wymienić aparaty stałe lub ruchowe. To, który z nich będzie wybrany dla pacjenta uzależniony jest od wady zgryzu i wielkości problemu. Stałe aparaty polecane się w sytuacji stałych zębów w szczególności dla nastolatków oraz osób dorosłych. Długość stosowania stałych aparatów także uzależniona jest od intensywności wady. Istnieje parę rodzajów takich aparatów dedykowanych dla poszczególnych jednostek. Wyróżniamy aparaty ortodontyczne standardowe antyalergiczne, ceramiczne, ceramiczno-kompozytowe, estetyczne, samoligaturujące, szafirowe, porcelanowe, lingwalne oraz przezroczyste.

Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.Jeżeli dostrzeżemy u siebie jakieś zmiany w okolicy uzębienia jak najszybciej należy zgłosić się do gabinetu ortodonty. Czym dłużej zwlekamy z wizytą tym częściej nasza wada pogarsza się z czasem. Jeżeli natura nie obdarzyła nas w 100% zadowalającym uzębieniem a marzymy o ślicznym uśmiechu- najwyższy czas działać!

Źródło: ortodoncja Chorzów