Dla sporej ilości ludzi wakacje oraz relaks jest dopiero wtedy, w momencie gdy spędzają go nad morzem. Rok za rokiem jadą do tego samego miejsca, dlatego że przypadło im ono do gustu. Poznali już dobrze ciekawe obiekty w tym miejscu oraz posiadają orientację odnośnie noclegów. Inni fani morza chociaż również własny czas wakacyjny najchętniej spędzają nad Polskim morzem, ale zawsze typują inne miejsce na wykorzystanie czasu urlopu. A to dlatego, że nie lubią jednostajności, pragną przemieszczać się. Odwiedzać nowe miasta, nowych ludzi oraz otwarci są na nowoczesne atrakcje, które to zapewnia nieodwiedzane wcześniej miejsce.

Intrygującym a także godnym polecenia miastem na wykorzystanie wycieczki nad Polskim morzem jest miasto Władysławowo. Miejscowość mała. Noclegi we Władysławowie też są możliwe po złożeniu wcześniejszej rezerwacji, a szczególnie w czasie sezonu. To nieduże miasteczko leży w województwie pomorskim. Zbudowane jest na Pobrzeżu Gdańskim, nad naszym morzem oraz Zatoką Pucką. Powierzchnia miasteczka wynosi około 13 km2. Miasteczko małe, bowiem posiadające niewiele ponad 10 tys. mieszkańców. Z całą pewnością w czasie sezonu ludzi jest znacznie więcej, bo rok za rokiem przybywa do niego wielu osób pragnących skorzystać z morskiej kąpieli a także plaż Bałtyku. Jak również kuracjuszy, którzy przyjeżdżają na tereny nadmorskie w celu podleczenia własnego zdrowia, a zwłaszcza dróg oddechowych.
Teren nad morzem, to miejsce w którym powietrze nasycone jest jodem, a wdychanie związku jodu redukuje schorzenia i pozwala znacznie szybciej uleczyć dolne oraz górne części układu oddechowego. Zresztą morskie powietrze dobre jest dla całego naszego ciała. Władysławowo, to miejscowość historyczna, dlatego że została założona w 12 wieku. I istniała jako osada rybacka pod nazwą Wielka Wieś. Dopiero w połowie XX w. połączono tą osadę z osadę przyportową w jednostkę administracyjną, czyli inaczej w gminę Władysławowo. Obecnie Władysławowo jest znane wszystkim Polakom. Ponieważ dosłownie, w momencie gdy ktoś z nas tam nie był, to na pewno cokolwiek słyszał o tym nadmorskim miasteczku. Zawsze może też wybrać się na wycieczkę. Władysławowo poleca noclegi o różnym standardzie oraz w rozmaitej cenie. W tym znanym miasteczku jest mnóstwo atrakcji turystycznych. Na pewno poza morzem oraz 5-cioma kąpieliskami, a oprócz tego dużą plażą. Również interesujące okazuje się być miasteczka, to znaczy nad otwartym morzem. W tym miasteczku spacerek po molo może być niezwykłą atrakcją. Do zwiedzenia jest Dom Rybaka, jaki ma wieżę i jest bardzo ciekawy architektonicznie. Z wieży ukazuje się doskonały widok na miasto.
Przy okazji jest możliwość odwiedzić niezwykłe muzeum. To muzeum motyli, w którym znajduje się nieco ponad trzy tys. gatunków motyli dziennych oraz nocnych. Przebywając w okolicy warto zobaczyć osadę średniowieczną, jak również Latarnię Morską. Władysławowo należy wykorzystać okazję i pojechać do miasta Pucka, w którym znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej. We Władysławowie jest również wiele zabytków, jak Kościół pw. Wniebowzięcia NMP prawie że sprzed 100 lat. Jak i wiele pomników. A atrakcją dla pociech okaże się Ocean Park.