W życiu każdego człowieka ma miejsce mnóstwo ważnych i uroczystych chwil takich jak m.in. chrzest święty, komunia czy ślub. Każdy z nas był kiedyś chociaż raz zaproszony na taką uroczystość. Stosownym jest wówczas obdarować jednostkę, której to wydarzenie dotyczy. Przyjęto, że doskonałym sposobem na podarunek jest wręczenie pieniędzy. Na podstawie sporej ilości osób bywa to lepsze od kupowania jakiegoś przedmiotu bo przeważnie nie mamy pojęcia czy osoba którą obdarowujemy będzie z niego usatysfakcjonowana.

Natomiast nietaktem jest dawanie gotówki wprost do ręki, bez koperty koperty lub pudełka. Jednakże w opinii wielu klasyczne koperty w kolorze białym są monotonne a także nieciekawe. Poprzez to w różnych sklepach papierniczych można kupić koperty w różnych kolorach. Ceny takich kopert często oscylują w granicach paru złotych dlatego nie jest to wydatek, który bardzo nadszarpie nasz portfel, jednakże nada naszemu prezentowi atuty wizualne. Ozdobne koperty z księgarni zazwyczaj mają też bileciki z życzeniami na daną uroczystość, na których można się podpisać. Natomiast jeśli mamy zdolności plastyczne możemy osobiście przygotować taką kartkę. W sieci istnieje sporo różnorakich możliwości oraz inspiracji na przygotowanie takiego podarunku okolicznościowego, na własną rękę.

Następnie taką kartkę możemy włożyć we poprzednio nabytą koperty ozdobne i obdarować naszych bliskich. Wiele osób docenia upominki, które ktoś wykonał samodzielnie dlatego to idealny prezent na każdą okoliczność.