Kto z nas ma na tyle dużą metrykę, żeby pamiętać lata dziewięćdziesiąte ten bez wątpienia przypomina sobie jak wielką karierę zaczęła wtedy robić betonowa kostka brukowa. Materiał ten znany był dużo wcześniej, ale dopiero upadek systemu komunistycznego w Polsce i rozkwit kapitału prywatnego doprowadził do rozpowszechnienia produkcji kostki brukowej i dostępności w masowej skali.

Od tego czasu rozpoczął się więc wielki boom na sprzedaż tego materiału, a jednocześnie też zapotrzebowanie na usługę układania kostki brukowej. W krótkim czasie zaczęły powstawać kolejne firmy, jakich główną specjalizacją była właśnie usługa układania kostki. Wraz z upływem czasu wysoka popularność tej kostki nie spadała. Wręcz przeciwnie – popyt na kostkę brukową ciągle wzrastał i tak jest także teraz. Dodatkowo producenci kostki odczytując trafnie prądy rynkowe stale rozszerzają swoją propozycję sprzedażową, wprowadzając na rynek kostkę w zupełnie nowych wzorach oraz kolorach. Aktualnie na naszym rynku funkcjonuje kilkudziesięciu potężnych i mnóstwo producentów lokalnych kostki bukowej.

To nie koniec, gdyż na naszym rynku dostępne są formy do produkcji kostek, które za kuszącą cenę może nabyć właściwie każdy z nas i wykorzystując gospodarcze metody rozpocząć wytwarzanie kostki brukowej w niewielkiej skali. Wszystko to świadczy jedynie o jednym – kostka brukowa wciąż się z nami nie pożegnała zaś zapotrzebowanie na nią będzie cały czas rosło.