Każda wyprawa w góry powinna być bardzo dobrze przygotowana oraz przemyślana. Dotyczy to zarówno weekendowej wycieczki z rodziną w niskie a także łatwo dostępne szczyty, jak i poważniejszych eskapad w Tatry czy Alpy. Należy nie tylko dobrze zaplanować trasę oraz poszczególne jej etapy, lecz też zadbać o stosowny ekwipunek oraz wyposażenie każdego uczestnika wyjazdu. Bardzo istotne są oczywiście fachowo wybrane plecaki.

 

Powinny być one zrobione z wysokiej jakości, odpornego materiału, pojemne oraz możliwie lekkie. Jeśli mamy zamiar nocować u podnóża gór i każdego dnia zaliczać jedną wycieczkę, plecaki mogą być mniejszych rozmiarów niż w wypadku kilkudniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach lub pod namiotem, który wszakże także trzeba nieść na własnych plecach. Następnym bardzo ważnym składnikiem naszego wyposażenia są dobrze dobrane a także wygodne buty najlepiej nie świeżo kupione, ale wypróbowane przez nas wcześniej podczas dłuższych spacerów.

 

W ten sposób unikniemy niemiłych niespodzianek będąc już na trasie. Nie możemy także zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Oprócz tego powinno się zabrać ze sobą kilka zmian odzieży, kosmetyki, wodę i przekąski na drogę oraz apteczkę pierwszej pomocy. Przydatna będzie także aktualna mapa, telefon z aparatem fotograficznym a także krem z filtrem przeciwsłonecznym. Bardzo dobrze przemyślana wycieczka w góry zagwarantuje ci pełne jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie okaże się prawdziwą przyjemnością.