Jeżeli poszukujesz sposobu na zmianę aktualnego wyglądu swojego ogrodu lub zamierzasz wprowadzić kolejne elementy, jakie będą jednocześnie funkcjonalne a także dekoracyjne, to otoczaki, kamień ogrodowy oraz kostka granitowa są tym czego ci trzeba. Od dawna kostka granitowa ma zastosowanie w naszych ogrodach, zwłaszcza tych w stylu chińskim czy japońskim

 

Jako materiał naturalny a także wyjątkowo trwały o różnorodnej kolorystyce oraz fakturze, jest często stosowany w przydomowych ogrodach ale nie tylko. Taki kamień może służyć nam do zrobienia murków oporowych, nawierzchni czy teżramek oczek wodnych a także zbudowania skalniaków. Jeden większych rozmiarów kamień ogrodowy ustawiony samodzielnie również stanowi ciekawą formę ozdobną. Otoczaki Ciekawe projekty pomogą nam zrealizować otoczaki. Otoczaki są kamieniami obrobionymi przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od rodzaju skały z jakiej zostały wykonane, mają różne odcienie oraz cenę i fakturę. Drobne otoczaki doskonale sprawdzą się jako ściółka na skalniku, na rabatach oraz w ogrodach japońskich. Większe otoczaki posłużą do wykończenia jeziorek, strumyków i fontann. Otoczaki mają szerokie zastosowanie przy produkcji gabionów.

 

Granit to skała pochodzenia wulkanicznego , powstaje z lawy dlatego też ma postać połączonych ze sobą kryształków. Dlatego granitowa kostka charakteryzuje się ogromną trwałością i niepowtarzalnością. Granitowa kostka jest materiałem odpornym na mróz, na ścieranie oraz materiałem o niskiej pochłanialności wody, dlatego świetnie posłuży do wyłożenia alejek w ogrodzie jak również podjazdów. Otoczaki, kamień ogrodowy, czy kostka granitowa to produkty naturalne. Właściwie zastosowane nie tylko dodadzą uroku naszemu ogrodowi ale też poprawią PH gleby, wpłyną korzystnie na wzrost oraz prezencje roślin w naszym ogrodzie.