Remont domu za każdym razem wiąże się z bardzo dużą ilością rozmaitych śmieci. Odpady budowlane w postaci gruzu, pudełek po materiałach, czy też stare meble to wyłącznie część śmieci, za jakie odpowiedzialny jest właściciel lokalu mieszkalnego. A więc tuż przed rozpoczęciem remontu warto zastanowić się co z odpadami uczynić.

W jaki sposób wywozić wszelkie odpady budowlane?

Najprostszym oraz skutecznym rozstrzygnięciem jest odpowiedni kontener na gruz. Spółki które zajmują się wywózką oraz utylizacją odpadów z wszelkiego typu remontów oferują kontenery na gruz, które zostawione koło domu służą do zbierania odpadów budowlanych.

Po zapełnieniu wypożyczony kontener na gruz łącznie z wszelką zawartością odbierany jest poprzez przedsiębiorstwo wywozowe. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich jednostek, które nie mają żadnych możliwości zorganizowania transportu śmieci z podwórka samemu.

Co powinniśmy zrobić z starymi meblami?

Oprócz odpadów budowlanych wiele osób decydujących się na remont chce wyrzucić stare meble. W tym wypadku właściciel posiada prawo pozostawienia śmieci na zewnątrz budynku, niemniej jednak wyłącznie w dniu odbioru tzw. przedmiotów wielkogabarytowych przez firmę komunalną. W innym wypadku niezbędne jest zorganizowanie transportu mebli we własnym zakresie. W przypadku mebli posiadacz może samemu zawieźć odpady do MPGK lub wypożyczyć potrzebny kontener na zalegające meble. W takim przypadku dostawca specjalnego kontenera zajmuje się jego wywozem.

Grzywny za wyrzucanie śmieci

Zarówno bez użyteczne meble, jak i śmieci budowlane konieczne muszą być składowane i utylizowane w wytyczonych miejscach. Za wyrzucenie śmieci na terenach leśnych, czy też na składowisku nielegalnym grozi bardzo wysoka grzywna finansowa.

Więcej: https://newsynowodworskie.pl/20201202366685/jak-przygotowac-sie-na-remont-w-mieszkaniu