Pamiętam jak na samym początku swojej wymarzonej ścieżki zawodowej z niezależnej racy z własnego domu chciałem załatwiać wszystko sam. Spędzałem wiele godzin na nauce obróbki video, zarządzaniu mediami społecznościowymi lecz zdecydowanie najwięcej mojego czasu przeznaczałem na tworzenie grafik, które ostatecznie i tak były tylko poprawne.

W pewnym momencie pojawiły się u mnie dodatkowe środki i wtedy po raz 1szy w życiu zdecydowałem się zlecić zaprojektowanie wizytówki – pogografika.pl/projektowanie-wizytowek/. Przyzwyczaiłem się do robienia wszystkiego samodzielnie, więc byłem bardzo sceptycznie nastawiony. Zdziwiłem się gdy projekt wizytówki został dostarczony w ten sam dzień, a jakość jego wykonania przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Od tamtego czasu grafik komputerowy zyskał w moich oczach, a ja regularnie korzystam z usług paru zaprzyjaźnionych grafików. Najczęściej zlecam zwykłe logo do wypuszczanych produktów, grafiki na bloga czy wpisy na social mediach. Zalet tego typu współpracy wyliczyć mogę mnóstwo lecz najistotniejsze 2 to z pewnością oszczędność czasu oraz nerwów. Nie każdy z nas ma wszakże talent twórczy.

Znacznie lepiej wykorzystywać wszystkie nasze talenty, a projektowanie grafiki zlecić. Jeśli chodzi o opłaty, to są przystępne. Większość grafików ustala swój spis cen w zależności od stopnia skomplikowania zlecenia. Jedyną rzeczą do której mógłbym się doczepić to okres zrobienia takiego zamówienia, a raczej liczba zakolejkowanych prac u grafika komputerowego. Częstokroć jest tak iż termin dostawy wynosi parę dni, natomiast my potrzebujemy coś na już. Z tego powodu w przypadku takiej współpracy kategorycznie polecam współpracować z paroma grafikami komputerowymi.