Niewątpliwe jest to, że studiowanie prawa jest niezwykle ciężkie. W szczególności w państwie takim jak Polska, w którym prawo ulega zmianom kilka razy w ciągu roku. Prawnik, który w pewnej dziedzinie prawa chce być specjalistą musi znać wszystkie przepisy dosłownie na pamięć. Po studiach prawniczych, każdy student musi uzyskać aplikacje a także doświadczenie. Myślisz czasem nad hierarchią w świecie prawa?

Nie każdy prawnik będzie w stanie rozwiązać Twój kłopot. W świecie prawniczym jest hierarchia, którą każdy z nas powinien znać. Zatem przedstawmy! Prawnikiem jest przede wszystkim ta osoba, która ukończyła studia, zdobyła aplikacje, dobrze zdała egzamin a także została dodana do odpowiedniego rejestru zawodowego. Do osób, które mogą używać tytułu prawnika należą: – radca prawny (świadczy usługi prawne dla biznesmenów, osób prywatnych przez sporządzanie wszelakiego rodzaju dokumentów, przygotowuje za swojego klienta różne pisma procesowe, odpowiada na pisma urzędowe i sądowe, sporządza wymaganą dokumentacje, itp.), – adwokaci (są reprezentantami interesów swoich klientów w urzędach a także w sądzie), – notariusz odpowiada za sporządzanie umów korporacji prawa handlowego, testamentów, sporządza akty notarialne zakupu domów i mieszkań, akty notarialne przekazywania wszelkich darowizn, i tym podobne, -prokurator, -sędzia.

Właściwie każdy profesjonalny prawnik ma odmienne uprawnienia. W zależności od kłopotu, nawet gdy udamy się do najbliższej kancelarii w okolicy, na pewno każda z wymienionych osób pomoże nam rozwiązać nasz problem lub pokieruje nas do właściwej osoby.

Źródło: adwokat Ostrzeszów