Z czasem skóra każdego człowieka wiotczeje oraz ukazują się zmarszczki. Nie jest to jednakże katastrofa! Medycyna estetyczna ma dużo do zaoferowania. Popularne tobie wcześniej zabiegi, tj. lifting skóry, przeprowadzane są coraz bardziej profesjonalnie. Czy opłaca się na nie zdecydować i co musisz wiedzieć o tym zabiegu?

Istnieją 2 typy liftingu – lifting inwazyjny, czyli dokonywany przez chirurga za pomocą skalpela a także lifting nieinwazyjny, przeprowadzany za pomocą specjalistycznego urządzenia. Z tego drugiego może skorzystać prawie każdy z nas. Należy jednak mieć na uwadze, że pierwszy krok ku bezpieczeństwu to oczywiście medycyna estetyczna Lublin wybrana przez nas z roztropnością i dużą ostrożnością.

Lifting skóry kojarzy nam się z dosyć drogim zabiegiem. Tak naprawdę nie koniecznie tak jest. Po zaoszczędzeniu pieniędzy albo wyszukaniu ciekawej promocji w klinice medycyny estetycznej, lifting całej twarzy ma szansę zmieścić się już w trzech tysiącach złotych.

Ile czasu rezultat zabiegu, w jaki zainwestowaliśmy utrzyma się na naszej twarzy? W przypadku liftingu nieinwazyjnego efekt pojawia się nie prędzej niż po 3 mies. i utrzymuje się ok. roku. W przypadku liftingu chirurgicznego rezultatem będziemy mogli radować się już zawsze – nie musimy ponownie go robić. Jak widać, medycyna estetyczna, a więc także zabieg liftingu, nie zawsze wiążą się z ogromnymi cenami, ani też skutkować pogorszeniem zdrowia czy efektami ubocznymi. Należy jednak podejść do tego tematu zachowując zdrowy rozsądek.