Niejednokrotnie jesteśmy w sytuacji, w której odbieramy połączenie od nieznanego tobie numeru oraz głowimy się nad tym, dlaczego tak się dzieje, że jeśli nie podaliśmy nikomu swojego numeru komórki, a jedynie jest on dostępny dla naszych znajomych, otrzymujemy połączenie od obcego nam numeru. Bywa to o tyle uciążliwe w przypadku, w momencie gdy czekamy na istotną informację, a właśnie w tym momencie odbieramy niechciane połączenia. Bywa również, że niestety pomimo wielokrotnych prób skontaktowania się pod numer od jakiego otrzymujemy takie wywołania, żadna osoba nie raczy się odezwać. W tej chwili kłopot jest dużej wagi. Należy wówczas zlokalizować abonenta, który ten numer telefonu ma.

 

Z uwagi na bieżące przepisy dotyczące ustawy RODO, operatorzy telefonii z jasnych względów nie podadzą wam danych personalnych osoby, która może być możliwym właścicielem tej usługi, bądź też tylko korzystać z numeru. Z pewnością dostępne są portale , które zajmują się wstępną identyfikacją, niemniej jednak dane, jakie uzyskujemy poprzez ów portal, to jedynie nazwa sieci do jakiej należy określony numer. Jeżeli wyłącznie na tym wam zależy, to możemy spróbować w wyszukiwarce wpisać hasła typu: kto dzwonił ze stacjonarnego. Nie wiele jednak się dowiemy. Najbardziej skuteczną metodą pozbycia się niechcianych telefonów jest niezwłoczne powiadomienie odpowiednich jednostek ścigania, jakie niewątpliwie zajmą się taką sprawą.

 

Powinno się tylko stosownie uargumentować własne zgłoszenie, a nie zostaniemy odprawieni. Nie stanie się tak choćby  z tego powodu, że coraz to więcej przestępstw popularnie zwanych stalkingiem jest odkrywanych, a co się z tym wiąże dręczyciele ci mają zmniejszone pole działania. Z tego też powodu, jeśli dana sytuacja powtarza się wielokrotnie, nie będziemy mogli pasywnie przyglądać się sprawie. Natychmiast należy niwelować problem, by nie dopuścić do poważniejszych rezultatów związanych z działaniem stalkera.