Wszelkie perfumy zaliczamy do kosmetyków. Związki zwane olejkami zapachowymi.Nazwa perfum w dosłownym tłumaczeniu znaczy “przez dym”. Kiedy ludzie odkryli ogień, odkryli również woń. Ogniska pachniały żywicą i palonymi liśćmi.

Wraz z upływającym czasem kompozycje zapachowestały się bardzo cenione. Dziś firmowe perfumy są dostępne w każdej drogerii i w każdym sklepie. Perfumy produkowane są przez mnóstwo firm na całym świecie. Dawno temu formuły potrzebne do produkcji perfum posiadali tylko i wyłącznie kapłani oraz ludzie z wyższych sfer. W dawnych czasach wierzono, że perfumy posiadają niezwykłą moc. Były one używane podczas obrzędów religijnych. Jedna rzecz pozostała niezmienna. Receptury najpopularniejszych i największych korporacji zajmujących się produkowaniem perfum tj. firma Dior, dla wielu są niedostępne. Składniki tych receptur są wielką tajemnicą firmy.Niemniej gustowne perfumy, ma możliwość zakupić każdy. Bez względu na nasze możliwości finansowe.Każde perfumy mają własne odmianyzapachowe. Zaliczamy do nich:perfumy aldehydowe, orientalne, paprociowe, kwiatowe, drzewne, zielone,jak również perfumy tytoniowe i skórzane. Tworzone przez projektantów stały się wyróżnikiem wielkiego luksusu.

Poprawiają one nasz wizerunek i samopoczucie. Perfumy są wytwarzane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Do 1944roku były one produkowane głównie dla dam. Markowe perfumy damskie kupimy wsklepach stacjonarnych jak również internetowych.Zapłacić możemy kartą płatniczą lub gotówką przy odbiorze.Obecnie perfumy stały się niezbędne w naszym codziennym życiu. W większości wypadków kupujemy markowe perfumy, gdyż ich zapach jest niezwykle trwały i wyjątkowy.