Jak wszyscy zdecydowanie wiemy, to nie szata ozdabia osobnika jak również to nie ona ustala o wartości każdego człowieka. Fason jest też szalenie zmienny, dlatego nie ma co z nim zżywać na dłużej.

Znakomicie jest mieć osobisty  typ, któremu pozostaniemy wierni nie zważając na bieżące trendy, jakie skończą się za parę miesięcy, opcjonalnie dotrzymają się do następnego sezonu. Czy oznacza to, że nie powinieneś nigdy przywiązywać uwagi na owo, co na siebie zakładamy? Na pewno, że nie. Należy zawsze przykładać uwagę do tego, by ubrania, jakie nosimy były czyste, schludne, a oprócz tego by wpasowywały się do momentów lub okoliczności, na którą zamierzamy je założyć. To nie metka ani koszt danego materiału stanowią o tym, jak będziemy wyglądać oraz jak wypadniemy w konkretnym stroju. Nie musimy zatem popadać w paranoję oraz przed każdym większym wyjściem sprawiać, że markowa odzież damska, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, znajdzie się w własnej szafie. Ma możliwość okazać się iż nasze teraźniejsze fatałaszki, kupione na wyprzedaży albo w sieciówkach, zrobią na pozostałych wielkie złudzenie, jeżeli wyłącznie znakomicie dopasujemy je do naszej figury, a do owego dorzucimy jeszcze pobudzająca ciekawość biżuterię, i tym podobne.

Choć więc śledzenie pokazów mody może tobie przynieść namacalne zyski w formie większej świadomości modowej, to jednakże nie trzeba wpadać w paranoję oraz inwestować bardzo duże ilości pieniędzy w ciuchy popularnych firm/spółek/korporacji, które w większości wypadków nie są warte takowych kwot.