Spadek i zachowek, rozwód, podział majątku, podwyższenie alimentów – to tylko co niektóre sprawy, które omawiamy z doświadczonymi prawnikami. W obecnej chwili, by otrzymać profesjonalną poradę od prawnika, nie trzeba fatygować się osobiście do kancelarii. Zazwyczaj prawnicy oferują także swoje porady prawne za pośrednictwem telefonu oraz poprzez sieć.

Porady prawne bez wychodzenia z mieszkania
Poradnictwo prawne to główna usługa świadczona poprzez kancelarie prawne, radców prawnych i adwokackie. Kiedyś, aby uzyskać poradę prawną, musieliśmy zgłosić się do kancelarii osobiście. Obecnie na całe szczęście nie jest to już wymagane, ponieważ bardzo często spotkać można porady prawne w sieci oraz za pośrednictwem telefonu.

Tego rodzaju usługi prawne niczym nie odróżniają się od tych świadczonych osobiście. Są przy tym zdecydowanie bardziej wygodniejsze dla klienta – nie musi on udawać się do prawnika, co stanowi dużą oszczędność czasu. Dodatkowo, w niektórych mniejszych miejscowościach nie ma w ogóle kancelarii prawniczych, a dojazd do jednej z najbliższych niestety oznaczałby daleką podróż. Zatem wtedy to świetne wyjście.

Jak właściwie wygląda udzielenie porady prawne online?
Obecnie sporo kancelarii oferuje usługi za pośrednictwem Skype, telefon czy też online – przez pocztę email. Żeby skorzystać z takowej usługi, musimy odnaleźć odpowiednią kancelarię, wysłać do niej odpowiednie zapytanie, poczekać na wycenę, a następnie opłacić swoją usługę. W ciągu kilku dni będziemy mogli uzyskać gotową poradę prawną.

Zatem po taką poradę nie trzeba wcale udawać się do kancelarii prawniczej – zdołamy uczynić to też zdalnie!