Właściwie każdy, kto lubi wycieczki oraz zwiedzanie przeróżnych interesujących oraz wspaniałych miejsc, winien pojechać do Bolesławca. To miasto , które położone jest na terenie województwa dolnośląskiego należy do jednych z najładniejszych miejscowości, toteż powinno się je zobaczyć.

 

Nie tylko i wyłącznie z uwagi na ceramikę, z jakiej to miejsce słynie, ale też w celu zobaczenia innych atrakcji turystycznych , które są oferowane na miejscu. Oczywiście nie ujmując niczego produkowanej tutaj ceramice – jest naprawdę przepiękna i powinno się zwiedzić jej muzeum, jeżeli nie nie będziemy chcieli kupić egzemplarza na pamiątkę do swojego domu. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Bolesławcu jest z pewnością jego stary rynek. Jeżeli chodzi nam o miejsca noclegowe –  hotel bolesławiecoferuje wiele lokalizacji niedaleko zachwycającego rynku, a dzięki temu jest możliwość częściej a także szybciej się na nim znaleźć. A jest po co, bo różnokolorowe, odnowione kamieniczki sprawiają wyjątkowe wrażenie. Wieczorem jest dużo ładniej, ponieważ władze miejskie załączają iluminacje podkreślające urodę znajdujących się tam budowli.

 

Nocny spacer po rynku w Bolesławcu musi być obowiązkowym punktem w każdym turystycznym planie zajęć. Innym interesującym miejscem do odwiedzenia jest lokalna bazylika, która to jest lokalnym zabytkiem, ponadto park, który otacza bazylikę jeszcze dopełnia piękna całości. To prawdziwa okazja dla ogromnych fanów wiekowych budowli. Ponadto, co każdego turystę powinno bardzo ucieszyć, jeśli chodzi o znany hotel Bolesławiec należy do jednych z tańszych lokali dla turystów. Wakacje albo weekend spędzone w nim wychodzą całkiem przystępnie.