Kto ma na tyle dużą metrykę, aby pamiętać początek lat 90-tych ten z całą pewnością przypomina sobie jak wielką karierę rozpoczęła w tych latach robić betonowa kostka brukowa. Ten materiał był znany już wcześniej, ale dopiero upadek systemu komunistycznego w naszym kraju a także ożywienie kapitału prywatnego doprowadził do upowszechnienia się produkcji betonowej kostki brukowej i jej dostępności w masowej skali.

 

Od tamtej pory rozpoczął się zatem boom na sprzedaż tego materiału, a równocześnie popyt na usługę układania kostki brukowej. W krótkim czasie zaczęły otwierać się kolejne działalności, których podstawową specjalnością było układanie kostki brukowej. Z roku na rok wysoka popularność tej kostki nie zmniejszała się. Przeciwnie – popyt na kostkę brukową bez przerwy wzrastał i tak dzieje się też w tej chwili. Poza tym producenci trafnie odczytując prądy rynkowe ciągle zwiększają własną ofertę sprzedaży, przez wprowadzanie na rynek kostki w nowych kolorach i wzorach. Na dzień obecny na naszym rynku działa kilkudziesięciu dużych oraz całe mnóstwo lokalnych producentów kostki bukowej.

 

A to nie koniec, gdyż na naszym rynku dostępne są również specjalne formy do produkowania kostek, jakie za atrakcyjną cenę może kupić właściwie każdy z nas i przy wykorzystaniu gospodarczych metod rozpocząć produkowanie kostki w niewielkiej skali. Wszystkie te rzeczy świadczą jedynie o jednym – kostka brukowa jeszcze nie powiedziała swojego ostatniego słowa zaś popyt na nią będzie rósł coraz bardziej.