W związku z tym, iż osiem miliardów osób żyje na planecie we wszechświecie, ważne jest, abyśmy się potrafili porozumiewać. I jak powie każdy terapeuta kontaktów międzyludzkich, bardzo dobra komunikacja jest kluczem do tego, żeby się porozumiewać ze sobą. Staje się to znacznie prostsze, jeżeli przynajmniej potraficie rozumieć się nawzajem.Ale nauka języka obcego stanowi mocniejszy cios. Dany język oraz kultura są tak splecione, że nauka języka obcego buduje zrozumienie a także zapewnia głęboki wgląd w to, jak inne osoby odbierają świat.

Relatywiści językowi uważają, że, sądzą, że sposób, w jaki postrzega się otaczający świat, jest kształtowany przez język, którym się komunikujemy.Przeprowadzone badania wykazały , że ta sama jednostka może posiadać różnorakie odpowiedzi na zadawane pytania w zależności od języka, w którym takie pytanie jest tworzone!Różnorodne języki mogą tworzyć mózg na różnorodne sposoby. W niektórych językach obcych współrzędne – północ, południe, wschód oraz zachód – są używane do lokalizacji czegoś, nigdy subiektywnych terminów, takowych jak prawa i lewa. Nic dziwnego, że osoby które posługują się tego typu językami mają niesamowite zdolności jeśli chodzi o nawigację przestrzenną.Nauka języków gwarantuje wgląd w tradycje kulturowe, które pomagały ukształtować język.

Przykładowo w chińskim języku istnieją różnorodne słowa dla krewnych, zależnie od tego, czy znajdują się po stronie matki, czy ojca i tego kto pierwszy się urodził. Dlaczego tak się dzieje? Dawniej w Chinach przekazywało to istotne informacje na temat statusu społecznego danej osoby.Jeśli zatem radzenie sobie naprawdę uzależnione jest od tego, czy możemy znaleźć się w sytuacji pozostałych osób, komunikowanie ich językiem pomaga nam lepiej zrozumieć, jak inne osoby odbierają.

Autor: Kurs norweskiego online