Pomimo że wysyłanie listów współcześnie nie jest już tak modne, w niektórych przypadkach jest konieczne lub stanowi wyraz dobrego smaku. Chodzi przede wszystkim o listy wysyłane formalnie z przeróżnych okazji lub nawet poprzez spółki, które chcą, aby wysyłane przez nich wiadomości z miejsca rzucały się w oczy.

Efekt ten można osiągnąć dzięki użyciu odpowiednich kopert. Nie jest bowiem powiedziane, że nasza koperta musi być jedynie biała. W niektórych przypadkach, na przykład zaproszenia na ślub, lepiej sprawdzą się koperty kolorowe wszelkiego typu. Będą bardziej adekwatne w takiej sytuacji. Możliwość wyboru w tego rodzaju kopertach dotyczy nie tylko koloru, ale też papieru. Mogą to być koperty z dodatkowymi wzorami lub po prostu koperty z połyskiem, co zaraz wyróżni je spośród tych standardowych. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, są do kupienia praktycznie w każdym kolorze, który, możemy sobie wyobrazić. To nie problem, ażeby dopasować koperty do naszych wymagań pod tym względem. Co więcej, kolorowe koperty są do kupienia w wielu rozmiarach.

W kopertach kolorowych będziemy mogli wysłać zarówno standardowej wielkości list, jak i jakikolwiek większy plik dokumentów lub zaproszenie na ważne wydarzenie o nietypowych rozmiarach. Możliwości jest dość dużo, a każde z nich wyróżni nasz list spośród pozostałej korespondencji, jaka ukryta jest w białym papierze. Jest to najbardziej skuteczny sposób, ażeby szybko zainteresować adresata listu.