Istnieje sporo możliwości na zarabianie na biżuterii zarówno w realu jak i w sieci i może oczywiście robić to każdy po osiągnięciu pełnoletności.

Takim jednym z bardzo wielu możliwości jest zarabianie na wszelkiej biżuterii, może przykładowo to być biżuteria przygotowana poprzez zawodowego złotnika jak również też przygotowana w domowym zaciszu przykładowo o charakterze regionalnym.

Kolejnym ze sposobów jest zarabianie na odzieży. Zarobkować tak da się na przykład sprzedając używaną odzież jak i też nową odzież sprowadzaną z hurtowni a także wykonywaną własnoręcznie. Robioną własnoręcznie można robić na szydełku, drutach a także klasycznie szyć na maszynie według indywidualnego projektu.

Zarabianie na perfumach polega na współpracowaniu z rozlewniami perfum, a także np na sprowadzaniu różnych perfum z hurtowni albo zza granicy albo dystrybucji perfum określonych marek przez prezentowanie próbek na różnego rodzaju eventach lub chodzeniu po domach.
Każdy z wyżej wymienionych koncepcji na zarabianie będziemy mogli robić zarówno w sieci internet tworząc witrynę internetową lub profil w social media  jak również w prawdziwym świecie sprzedając proponowane poprzez siebie towary w swoim sklepie stacjonarnym lub w spółce z osobą, która taki sklep ma a także na różnorodnego typu giełdach albo targowiskach przeznaczonych do handlu określonymi towarami.

Należy pamiętać, iż jeżeli mamy zamiar  sprzedawać swoje produkty lub współpracować z kimś musimy zgłosić to do specjalnych organów oraz zdobyć wymagane pozwolenia oraz uprawnienia.