Kto posiada na tyle wysoką metrykę, aby pamiętać lata dziewięćdziesiąte ten z pewnością potrafi sobie przypomnieć jak dużą karierę zaczęła w tych latach robić betonowa kostka brukowa. Materiał ten był znany dużo wcześniej, ale dopiero upadek systemu komunistycznego w Polsce oraz ożywienie prywatnego kapitału doprowadził do rozpowszechnienia produkcji kostki brukowej i jej dostępności na masową skalę.

Od tego czasu rozpoczął się zatem boom na handel tego typu towarem, a jednocześnie też zapotrzebowanie na usługi układania tejże kostki. W krótkim czasie zaczęły otwierać się kolejne firmy, których podstawową specjalnością była właśnie usługa układania kostki. W kolejnych latach wysoka popularność kostki nie spadała. Przeciwnie – popyt na tą kostkę cały czas rósł i tak dzieje się także w tej chwili. Ponadto producenci odczytując trafnie prądy na rynku ciągle rozszerzają swoją ofertę sprzedaży, przez wprowadzanie na rynek kostki w nowoczesnych kolorach a także wzorach.

Aktualnie na naszym rynku funkcjonuje kilkudziesięciu potężnych oraz mnóstwo lokalnych producentów kostki bukowej. To nie koniec, bowiem na rynku dostępne są również specjalne formy przeznaczone do produkcji kostek brukowych, jakie za niewielką cenę może nabyć praktycznie każdy i przy wykorzystaniu gospodarczych metod zacząć wytwarzać kostkę na niewielką skalę. To świadczy jedynie o jednym – kostka brukowa cały czas nie wypowiedziała swojego ostatniego słowa zaś zapotrzebowanie na nią będzie z roku na rok coraz większe.

Źródło: kostka brukowa Warszawa