Sucha cera jest typem skóry, jakiej kategorycznie brak jest nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje przyjemnej gładkości. zdecydowanie bliżej jej do nieregularnej a także chropowatej skorupki, która jest niezbyt przyjemna podczas dotykania. Bardzo przesuszone partie skóry potrafią się też łuszczyć. Najczęściej dochodzi do tego na brodzie a także w okolicach skrzydełek nosa. Suchą cerę łatwo możemy podrażnić, zatem w tym przypadku wskazane jest korzystanie z delikatnych oraz przebadanych dermatologicznie środków pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne dla mężczyzn kierowane właśnie do pielęgnowania cery przesuszonej, delikatnej a także wrażliwej, na pewno będą tutaj idealnym rozwiązaniem. Powinniśmy szukać ich jednak w sprawdzonych punktach. Niektóre drogerie posiadają często specjalne działy z środkami naturalnymi, natomiast dużo większą ich ilość istnieje możliwość kupić przeszukując internet, sklepach z naturalnymi produktami oraz punktach zielarskich. Szukając środków do pielęgnacji skóry suchej, na pewno należy czytać ich składy oraz zwracać na to wyjątkową uwagę. Muszą wystąpić w nich składniki o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak również o działaniu ochronnym.

 

Dobry środek do pielęgnacji cery suchej powinien zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, znaczy to, że musi zawierać wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom taką ochronę należy zapewnić swojej skórze nie tylko i wyłącznie w trakcie urlopu, ponieważ pomimo tego, że latem a także wiosną to słońce de facto jest najbardziej dokuczliwe oraz działa najsilniej, to jednak nie można powiedzieć, iż jakimś cudem jesienią czy zimą przestaje ono wpływać na naszą skórę. Nawet jeśli nie czujemy tego na co dzieńto powinniśmy o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie naszej skóry szkodzi jej. W szczególności posiadaczki i posiadacze cery suchej powinni dzień w dzień stosować produkty z wysokim filtrem, które zagwarantują im skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Naturalne kosmetyki dla mężczyzn coraz częściej uzupełniane są tego rodzaju substancjami, bo panowie także martwią się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym a także starają się cały czas o niego dbać. Obecne na rynku kosmetyki przeznaczone do suchej skóry powinny też chronić tę skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko tymi atmosferycznymi i nie tylko i wyłącznie powiązanymi z działaniem słońca.

 

Na bardzo wysuszoną skórę negatywnie działają także te związki, jakie na co dzień obecne są w powietrzu oraz środowisku. Tak samo kiepskim, a może trochę gorszym wpływem na naszą skórę wykazują się wolne rodniki. Musimy się przed nimi rozsądnie chronić oraz w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają kosmetyki naturalne wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina A bądź witamina E i C czy cynk bądź selen.

 

W czasie zimy należy też w dodatku natłuszczać skórę, żeby w ten sposób jeszcze bardziej ją ochronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak wrażliwa na niszczące oddziaływanie silnego wiatru czy mrozu.