Zdecydowana większość osób planując sobie idealny wypad wakacyjny wcale nie myśli o tym, że może dojść w tym czasie do wypadku lub mogłoby wydarzyć się jakieś inne zagrażające naszemu zdrowi albo życiu wydarzenie. Wysoki komfort psychiczny zagwarantuje nam wykupienie ubezpieczenia, jakie w wypadku nieprzewidzianego zdarzenia zagwarantuje nam pomoc w otrzymaniu pomocy medycznej a także ewentualnego przetransportowania do kraju z za granic.

 

Na rynku możemy odnaleźć bardzo dużo ofert biur ubezpieczycieli, a jednym z najatrakcyjnieszych jest turystyczne ubezpieczenie warta, jakie jest dobre zarówno dla osób podróżujących w celach służbowych jak również w celach turystycznych. Kupienie takiego pakietu gwarantuje pokrycie kosztów leczenia jak również niezbędną radę zarówno w trakcie wyjazdów krajowych, jak i wyjazdów za granicę. Ubezpieczenie turystyczne warta jest także doskonałym rozwiązaniem dla zawodowych sportowców, których ubezpiecza w trakcie wypadów na wszelkiego typu turnieje a także konkursy. Będziemy mogli także wybrać alternatywę , która chroni naszych bliskich, której zakup zapewnia wypłatę odszkodowania całej rodzinie w przypadku kiedy zdarzy nam się wypadek. Najkorzystniejszym rozwiązaniem, dla osób wyjeżdżających w delegacje jest kupienie pakietu Warta Business Travel, jaki zapewnia pokrycie kosztów leczenia oraz wypłacenie odpowiedniego odszkodowania w sytuacji nieszczęśliwego wypadku w trakcie podróży służbowych.

 

Turystyczne ubezpieczenia warta mamy możliwość także zakupić w tzw. możliwości plus, jaka za wyjątkiem podstawowych zabezpieczeń, gwarantuje też poradę w ramach usługi Assistance Standard, to znaczy transport albo holowanie do stu km od miejsca wypadku. Ubezpieczenie warta travel może też zostać rozszerzone o OC od krzywd wyrządzonych ludziom trzecim. Tego typu opcja kapitalnie sprawdzi się przy rodzinach z dziećmi, mającymi tendencję do psucia różnych rzeczy, i to nie w każdej sytuacji własnych. Jeżeli wieziemy z sobą na wakcje kosztowny bagaż (np. sprzęt narciarski, fotograficzny, artystyczny), wówczas powinniśmy rozszerzyć turystyczne ubezpieczenie warta o ubezpieczenie od kradzieży, utraty, zniszczenia albo uszkodzeń. Tego typu ubezpieczenie pozwoli nam spędzić całą wycieczkę bez lęku, że stracimy bardzo drogocenne dla nas przedmioty.

 

Osoby, które wyjeżdżają w celu uprawiania sportów ekstremalnych zazwyczaj poszerzają ubezpieczenie warta travel o pokrycie wydatków na leczenie wszelkich urazów odniesionych podczas wycieczki. Wariant pierwszy (trochę droższy) dotyczy skutków wypadków , które mają miejsce za granicą, które są leczone w Polsce, natomiast drugi (nieco tańszy) dedykowany jest wycieczką w Polsce.

 

Jeśli wyjazd wymaga od nas skomplikowanych operacji z zorganizowaniem wycieczki, warto jest korzystać z możliwości zwrotu poniesionych kosztów, w sytuacji gdy nasz bilet anulują, a także w sytuacji gdy impreza albo nocleg zostaną nagle odwołane. Dla osób podróżujących drogą lotniczą najlepsze jest ubezpieczenie turystyczne warta od odwołania albo opóźnienia zarezerwowanych lotów.